Ogłoszenie


Ciekawostki i plotki
Ostatnie zmiany - 09.07.2016. Więcej tutaj
- WAŻNE! Wakacyjna gorączka - promocje, startery dla początkujących, inne bonusy!
- Nowi bohaterowie niezależni: Yasashii Chisaki oraz Koi no Hana
- WAŻNE! Dodanie nowej drogi rozwoju postaci (Cechy). Więcej tutaj
- Stworzenie świata alternatywnego. Więcej tutaj

#1 2012-04-26 14:58:17

 Hoffman Miyamoto

http://i.imgur.com/g4UtLJM.png

36646198
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2012-04-25
Posty: 2396
Punkty: 33
Imię postaci: Hoffman Moritsu

Poradnik

W tym temacie znajdziecie:
1. Od czego zacząć? - czyli z czym należy się zapoznać, aby przystąpić do rozgrywki i dlaczego
2. Pierwsze kroki - tworzenie naszej postaci
  a) Zakładanie karty postaci
  b) Zakładanie kartoteki
  c) Tworzenie broni
  d) Stworzenie sygnatury i inne drobiazgi
3. Opis stron konfliktu - kim warto grać i dlaczego?
4. Co dalej? - Czyli jak zacząć właściwą rozgrywkę
5. Co jeszcze warto wiedzieć? - Czyli ciekawostki i inna wiedza nieobowiązkowa dla początkującego, aczkolwiek mogąca się bardzo przydać
   a) Jak łatwiej poruszać się po forum?
   b) Strefa gracza
   c) Używanie bb-code w postach
   d) Pozostałe informacje
6. Kiedy nudno na forum... - czyli co można zrobić w oczekiwaniu na odpis


1. Od czego zacząć?Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to zapoznać się z tym co zawiera dział Wprowadzenie.
Najważniejsze tematy, z którymi zapoznanie się jest niezbędne, aby zacząć rozgrywkę to:

Wprowadzenie:
- Regulamin - Aby zapoznać się z zasadami panującymi na forum
- Fabuła i system walki - przede wszystkim punkty 1, 3, 4, 5, 6, 7 (jeśli nie jesteś shinigami)
- Rozwój postaci
- Oraz oczywiście ten poradnik
* Nieobowiązkowe - Historia fabularna oraz Dyplomacja - Aby mieć jako taki zarys fabularny

W razie niejasności, proszę śmiało pytać na chatboxie lub bezpośrednio administracji przez wiadomości prywatne, bądź komunikatory. Spis członków administracji znajduje się w ogłoszeniach na samej górze strony w zakładce ,,Mistrzowie gry".


2. Pierwsze kroki - tworzenie naszej postacia)
Kiedy już zapoznamy się z tematami wymienionymi w punkcie pierwszym, powinniśmy założyć własną kartę postaci. Można to zrobić na dwa sposoby - manualnie, bądź za pomocą generatora kart postaci.
Manualnie - Udajemy się do tego tematu. Po wypełnieniu wzoru karty postaci, tworzymy własny wątek z imieniem i nazwiskiem(jeśli posiada) naszej postaci w tytule.
Za pomocą generatora kart postaci - Klikamy na generator kart postaci w panelu nawigacyjnym (menu u góry forum), wypełniamy wzór, po czym wklejamy do tematu tutaj.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jako administratorzy często jesteśmy skorzy dawać dodatkowe profity tudzież iść na rękę graczom (na przykład przy wycenie umiejętności broni, bonusów od emocji), którzy się starają oraz piszą na forum w sposób rozbudowany, a przy tym i uporządkowany. Tyczy się to nie tylko karty postaci, ale i całej działalności na forum.
Następnie czekamy na jej akceptację. Jeśli zostanie zaakceptowana, możemy przejść dalej.
Uwaga!
Całą kartę postaci umieszczamy pomiędzy znacznikami hide, aby inni gracze nie mogli jej przeczytać zatem:

Kod:

[hide=9999] (treść karty postaci) [/hide]

Jeśli nie wiesz, którą stronę konfliktu wybrać dla swojej postaci, zapoznaj się z punktem 3 poniżej.

b)
Po stworzeniu karty postaci, należy jeszcze dodać swoją kartotekę. Karta naszej postaci wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami jak nasze umiejętności, poziom czy stan konta nie jest widoczna dla innych graczy dzięki znacznikom hide. W związku z tym kartoteka jest swego rodzaju skrótem naszej karty postaci ze wszystkimi informacjami, które chcemy pokazać szerszej publiczności. Wszystko znajduje się tutaj.

c)
Kiedy już opis naszej postaci mamy za sobą, powinniśmy również stworzyć naszą broń. Opis broni wysyłamy w prywatnej wiadomości do administratora i to z nim należy się porozumieć w sprawie jego akceptacji, jak i ,,wyceny" umiejętności pod względem reiatsu. Jako administratorzy jesteśmy elastyczni i zawsze można się z nami jakoś dogadać. W zależności od rasy, nie musimy opisywać wszystkich stopni uwolnienia naszej broni, jak i ich umiejętności (na przykład shi-kai, ban-kai czy ressurection) - lepiej opisać kiedy już je osiągniemy i bardziej zapoznamy się z systemem gry. Wzór opisu broni znajduje się tutaj.

d)
Na koniec, kiedy już się uporamy ze wszystkimi tymi elementami, należy wrzucić link do stworzonej karty postaci, broni oraz kartoteki do sygnatury, aby wszyscy mieli do nich łatwy dostęp, łącznie z samym graczem.
Sygnatura znajduje się w profilu, w zakładce ,,Sygnatura/Avatar". Linki dodajemy w tagach url.

Kod:

[url=link do karty postaci]Karta postaci[/url]

Podobnie czynimy w przypadku broni, do której link otrzymamy od administratora po umieszczeniu jej w odpowiednim dziale, który dla zwykłych graczy jest niewidoczny. Dlatego też proszę się nie dziwić, kiedy otrzymacie od administratora link, który zawiera informacje o braku dostępu do wątku tudzież błędzie otworzenia strony

Co się zaś tyczy pozostałych rzeczy do uzupełnienia, uprasza się graczy o podanie imienia oraz nazwiska naszej postaci pod avatarem, ponieważ nick gracza może być dowolny, niekoniecznie taki sam jak imię postaci. Zatem aby ułatwić pisanie fabuły pozostałym graczom jak i mistrzom gry, proszę je uzupełnić. Aby to uczynić, należy się udać do profilu gracza, gdzie w dziale ,,dodatkowe pola" znajduje się rubryka na imię naszej postaci.
Przy okazji, w tym samym miejscu znajduje się również rubryka na łączną ilość punktów zdobytych z medali, które należy regularnie aktualizować wraz z postępami


3. Opis stron konfliktu:Shinigami - Shinigami zamieszkujący Soul Society mogą czuć się najbezpieczniej ze wszystkich stron konfliktu. Posiadają wiele możliwości awansu, a ciężki trening i wytrwałość z pewnością znajdą swoje pokrycie w wysokich statystykach. Wraz z buntownikami jest najbardziej rozbudowaną i skomplikowaną stroną konfliktu. Fabularnie walczą głównie z Pustymi oraz Buntownikami.
Ta strona konfliktu jest przeznaczona dla graczy, którzy lubią mieć szeroki wachlarz możliwości walki swoją postacią jak i posiadać wiele umiejętności.
Zalecane klasy: Żak, Sprinter, Mistrz Reiatsu

Puści - Mogą się czuć najbardziej zagrożoną stroną konfliktu w całej grze. Ich droga na szczyt jest trudna, żmudna, długotrwała, z małymi bonusami do statystyk na początku, a szczebli awansu jest bardzo dużo. Jednak Arrancarzy, a zwłaszcza Espada są najpotężniejszymi istotami na forum. Fabularnie walczą głównie z shinigami z Soul Society.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy nie boją się wyzwań i lubią dominować mocą swojej postaci nad innymi graczami.
Zalecane klasy: Naukowiec, Szermierz

Quincy - Quincy są obecnie najmniej skomplikowaną rasą na forum. Ich łuki nie posiadają stadiów uwolnienia. Bonusy do reiatsu i statystyk są przeciętne, jednak w połączeniu z klasą łowcy, jako jedyna rasa walcząca na dystans, mogą się stać śmiertelnie niebezpieczni dla tych, którzy ich lekceważą. Fabularnie walczą głównie z Bounto.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy lubią prostą, nieskomplikowaną grę, nie wymagającą uczenia się formułek jak i wielu umiejętności.
Zalecane klasy: Łowca, Alchemik

Bounto - Bounto dzięki swoim lalkom posiadają przewagę liczebną nad swoimi przeciwnikami, samymi nie pozostając przy tym pasywnymi obserwatorami walki. To daje im szerokie spektrum możliwości prowadzenia bitew. Fabularnie walczą głównie z Quincy.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy lubią gdy ich postać walczy bardziej za pomocą innej postaci, dając tym samym przewagę liczebną w bitwach.
Zalecane klasy: Empata, Palladyn

Najemnicy - Najemnicy jest to strona konfliktu, którą nie obchodzi polityka. Nie mogą oni narzekać na brak wrażeń, zwłaszcza tych, związanych z walką. Na początku, najemnicy otrzymują potężny bonus do reiatsu, co stawia ich o kilka poziomów wyżej od swoich rówieśników wśród innych stron konfliktu. Z pewnością, są oni na początkowym stadium najsilniejszą stroną konfliktu, jednak w późniejszym etapie gry, ta granica się zaciera i usuwa najemników w cień, gdyż bonusy pozostają wciąż na tym samym poziomie. Fabularnie walczą głównie z Buntownikami.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy chcą na początku otrzymać ogromny zastrzyk mocy dla swojej postaci, aby mocą dorównać osobom należącym do innych stron konfliktu, stojącym o kilka poziomów doświadczenia wyżej, i nie przeszkadza im późniejszy zastój i brak możliwości szerszego rozwoju.
Zalecane klasy: Berserker, Szampierz, Bard

Fullbringerzy - To co wyróżnia fullbringerów na tle innych ras, to powiew świeżości, zupełnie nowy typ rozgrywki, jak i szerokie spektrum zastosowania czynników otoczenia w walce. Moc fullbringu otrzymujemy już na początku, dzięki czemu możemy go zacząć używać już w pierwszej fabule. Fabularnie nie posiadają wrogów.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy chcą spróbować czegoś nowego, nie ograniczać się do sztywnych schematów gry i ceniących sobie różnorodność oraz swobodę działania w walce.
Zalecane klasy: Człowiek demolka, Naukowiec

Buntownicy - Buntownicy, aby móc uciec przed prześladującymi ich Soul Society jak i Najemnikami, musieli wykształcić w sobie pewne unikalne umiejętności, które pozwolą im przetrwać. Dzięki temu, stali się rasą o największym wachlarzu umiejętności ze wszystkich ras. Ponadto, tylko tutaj Vizardzi mogą czuć się naprawdę bezpieczni, bez obawy przed szykanami ze strony innych osób. Jest to druga najsilniejsza strona konfliktu na forum. Fabularnie walczą głównie z Shinigami z Soul Society oraz Najemnikami.
Ta strona konfliktu przeznaczona jest dla graczy, którzy chcą stać się Vizardami, interesuje ich droga pełna wyborów, również w przypadku wyboru drogi awansu, jak i dla tych, którym zależy na posiadaniu ogromnej ilości umiejętności do opanowania, co przełoży się na więcej możliwości prowadzenia walki.
Zalecane klasy: Żak, Naukowiec, Mistrz Reiatsu, Sprinter


4. Co dalej?


Kiedy już przejdziemy przez wszystkie kroki związane z tworzeniem naszej postaci, zawarte w punkcie 2, możemy zacząć rozgrywkę na forum.
Zacząć możemy jako osoba, która dopiero zamierza stać się członkiem danej strony konfliktu, bądź możemy też pominąć ten etap. Przykładowo gracz, którzy zamierza grać jako shinigami może zacząć swoją przygodę od przejścia akademii shinigami jako zwykła dusza, a może też pominąć ten wątek i zacząć grę już jako pełnoprawny shinigami.
Aby zacząć fabułę, wystarczy napisać pierwszego posta w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w świecie gry. Jednak wybrane przez nas miejsce musi być odpowiednie dla naszej rasy (na przykład człowiek jak Bounto czy Quincy nie może zacząć gry w świecie duchowym takim jak Soul Society czy Hueco Mundo).
Gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami forumowymi, powinni najpierw podpytać mistrza gry, tudzież administratora aby uniknąć nieporozumień i poznać odpowiedzi na ewentualne pytania.
W celu poszukiwania prowadzącego należy napisać w tym wątku i czekać na odpowiedź. Można również napisać wprost na chatboxie, czy też skontaktować się z konkretnym mistrzem gry poprzez wiadomość prywatną lub komunikator (jak gadu-gadu).


5. Co jeszcze warto wiedzieć?a)
- Po lewej stronie witryny znajduje się wysuwany panel boczny pod tytułem ,,linki", znacznie ułatwiający poruszanie się po forum
- Forum działa znacznie lepiej pod adresem http://www.erableacha.pun.pl/forums.php niż http://www.erableacha.pun.pl oraz kiedy używa się przeglądarki Chrome (w przypadku  na przykład Mozilli w niektórych miejscach mogą nie działać polskie znaki)
- W ogłoszeniu na samej górze strony znajdują się trzy odrębne sekcje, z czego każda zawiera odmienne informacje.
   *Sekcja ,,Nowości" zawiera ciekawostki i plotki na temat postaci, systemu oraz świata gry, informacje na temat zmian na forum oraz na temat obecnie rozgrywających się fabuł, eventów i przeprowadzanych konkursów.
   *Sekcja ,,Reklama" zawiera informacje na temat toplist wraz z przyciskiem do oddania głosu na wszystkich jednocześnie oraz na temat współpracy z innymi forami. Ponadto można w niej również znaleźć informacje o naszej stronie facebookowej.
   *Sekcja ,,Mistrzowie gry" zawiera informacje na temat dostępności mistrzów gry, ilości prowadzonych przez nich fabuł oraz kontaktu na gadu-gadu

b)
- Zdobyte doświadczenie, punkty nauki czy też złoto, podliczamy w dziale tutaj. Warto dodać, że wszelkie zmiany należy wprowadzać w tagach hide, aby nikt poza nami i administracją nie miał do nich wglądu
- Na forum dostępne są tak zwane wyzwania, za które wypełnienie można otrzymać nagrody w postaci doświadczenia, złota, oraz punktów nauki. Podobnie sprawa wygląda z medalami. Więcej informacji można odszukać w panelu bocznym z linkami
- Forum jest niefabularne. Oznacza to tyle, iż nie występują u nas postacie z anime/mangi bleach, oraz ich bronie, zatem można je sobie przywłaszczyć
- Rozmiary avatarów mogą być dowolne, jednak warto zauważyć, że przy szerokości większej niż 190px reszta jest ucinana przez treść posta.
- Sumienność popłaca - Warto pisać starannie, w sposób rozbudowany, estetyczny, a w takich wątkach jak karta postaci, kartoteka czy broń użytkownika dodawać różne upiększacze czyli zmienna czcionka, jej kolor, obrazki, i tym podobne, aby przyjemniej się czytało posty. Jako administracja bardzo lubimy doceniać i nagradzać graczy, którzy się starają zamiast pisać ,,żeby było" i jesteśmy skłonni znacznie bardziej pójść na rękę takiej osobie na przykład przymykając oko na nieco mocniejszą niż zazwyczaj umiejętność

c)
Czym jest bb-code? Bb-code to różnego rodzaju znaczniki, modyfikujące głównie zawartość tekstową. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć na przykład taki napis. Jak to działa? Bardzo prosto. Poniżej przestawię kilka najużyteczniejszych i najczęściej używanych bb-code. Wystarczy jedynie podmienić zawartości w przykładach.

Pogrubienie tekstu:

Kod:

[b]Przykładowy tekst[/b]

efekt: Przykładowy tekst

Podkreślenie tekstu:

Kod:

[u]Przykładowy tekst [u]

efekt: Przykładowy tekst

Wstawianie obrazka:

Kod:

[img]link do obrazka[/img]

przykładowy efekt: http://i.imgur.com/Dz7NUoo.png

Wstawianie linku:

Kod:

[url]Przykładowy link[/url]

przykładowy efekt: http://www.erableacha.pun.pl/viewtopic.php?id=9

Można też to zrobić tak: Poradnik. Aby to zrobić należy posłużyć się ponownie tagiem url, ale w nieco innej formie:

Kod:

[url=link]napis jaki chcemy, aby się wyświetlał[/url]

Można też wrzucić w tagach url obrazek (umieszczony w tagach img wyżej), dzięki czemu po kliknięciu na dany obrazek zostaniemy przeniesieni do innego tematu.

Kolorowanie tekstu:

Kod:

[color=jakiś kolor po angielsku np. red, green, black] Przykładowy tekst[/color]

Efekt (dla red): Przykładowy tekst.
Dostępne są również modyfikacje takie jak jaśniejsza i ciemniejsza wersja danego koloru ( na przykład lightgreen and darkblue). Jednak jeśli taka paleta kolorów nam nie wystarcza i chcielibyśmy użyć jakiegoś innego odcienia, należy wpisać w google frazę ,,kolory html" i powinna nam wyskoczyć paleta dostępnych kolorów. Wówczas zamiast nazwy angielskiej koloru należy wpisać po znaku # sześcioliterową nazwę koloru.

Kod:

[color=#3F582C]Przykładowy tekst[/color]

efekt: Przykładowy tekst

Powiększenie tekstu:

Kod:

[size=x]Przykładowy tekst[/size]

W miejsce x należy wpisać rozmiar czcionki (domyślnie jest 12).
efekt (dla 16): Przykładowy tekst

Ukrywanie tekstu:

Kod:

[hide=1000]Przykładowy tekst[/hide]

- Pozwala na ukrycie danej treści, aby inne osoby (poza administracją) nie mogły jej zobaczyć. Liczba 1000 w tym przypadku, oznacza liczbę postów od której treść jest dostępna. Innymi słowy, gracz który napisał na forum więcej niż 1000 postów będzie mógł przeczytać treść umieszczoną w tych znacznikach, nawet jeśli nie jest administratorem. Dlatego też jeśli zależy Ci użytkowniku na ukryciu czegoś, aby tylko administratorzy mogli to widzieć (jak karta postaci, podliczanie w biurze, czy też obliczanie statystyk w poście), sugeruje się użycia liczby 9999
efekt (widoczny dla graczy, którzy napisali na forum więcej niż 5 postów): [Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Cytowanie:

Kod:

[quote=Hoffman]Przykładowy tekst[/quote]

efekt:

Hoffman napisał:

Przykładowy tekst

Odtwarzacz youtube:

Kod:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SKbOF_XGb7Y[/youtube]

efekt:

lub mniejsza wersja

Kod:

[class=yt]http://www.youtube.com/watch?v=SKbOF_XGb7Y[/class]

efekt: http://www.youtube.com/watch?v=SKbOF_XGb7Y

W obu przypadkach należy pamiętać o tym, aby link, który wpisujemy nie zawierał na początku ,,https", a ,,http". W przeciwnym wypadku film może się nie wyświetlić.

Istnieje znacznie więcej znaczników bb-code, jednak starałem się przedstawić te najważniejsze i najczęściej używane, aby nie zarzucać was zbyt wielką ilością informacji
BB-code działają w postach, na chatboxie, w sygnaturze oraz w wielu innych miejscach na forum i są widoczne dla wszystkich.


d)
- Historie graczy nie są wymagane lecz są oczywiście mile widziane.
- Minimalna długość postów w fabule to 3 zdania złożone. Można otrzymać dodatkowe nagrody za długie, dobrze napisane posty w postaci medalu ,,pisarz" oraz inne w ramach specjalnych nagród za starannie napisaną fabułę - więcej tutaj
- Na forum śmierć naszej postaci wiąże się z tym, że tracimy możliwość gry na forum na okres 24 godzin. Gracz może zostać zabity zarówno przez innego gracza jak i przez mistrza gry jeśli wykaże się wyjątkową niezdarnością działania lecz są to rzadkie przypadki
- Nagroda otrzymywana za fabułę zależy od ilości postów oraz tekstu w nich, poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej oraz sposobu i jakości wykonania misji
- Za walki treningowe z innym graczem automatycznie otrzymujemy najniższe wynagrodzenie za fabułę
- Jeśli jeden z dwóch graczy prowadzących ze sobą fabułę (lub mistrz gry) nie odpisuje przez okres dłuższy niż trzy dni z nieuzasadnionego powodu, drugi gracz może prowadzić w tym czasie inną fabułę, lecz trzeciej mieć nie może. W przypadku gdy toczy się między nimi walka i jedna strona definitywnie przeważa nad drugą, kończy się to przegraną nieobecnego, słabszego przeciwnika
- Na forum istnieje możliwość posiadania postaci mogącej wykorzystywać moce dwóch stron konfliktu:
Po osiągnięciu 22 poziomu i posiadaniu odpowiedniej ilości punktów z tytułu medali, nasza postać może posiąść umiejętności innej strony konfliktu. Jednakże shinigami, z racji tego, iż mogą ujarzmić niektóre moce pustego w ramach bycia Vizardem, mogą posiąść umiejętności innej rasy dopiero po 25 poziomie. Dla pustych zaś jest to 23 poziom. Można by powiedzieć, że wedle systemu zaczynamy grę od początku choć nadal posiadamy umiejętności i statystyki naszej postaci sprzed przemiany. Ponadto, ilość doświadczenia, potrzebnego do awansowania na wyższy poziom inną rasą zwiększa się dwukrotnie, a bonusy za reiatsu (jak te od rangi, czy za poziom) zmniejszają się o połowę.

Przykład:


Shinigami posiada 25 poziom. Wobec tego może wybrać dodatkową rasę, która wzmocni jego siły. Wybiera umiejętności Quincych. Żeby awansować Quincym na drugi poziom potrzebuje on już nie 1000 doświadczenia, a 2000. Nagrody dostaje takie same jak na początku czyli w przedziale 50-500 doświadczenia za misję. Jego bonus od rangi na początku, zamiast 1500 reiatsu wynosi teraz 750, zatem na początek otrzymuje + 750 reiatsu do statystyk.

6. Kiedy nudno na forum...Jeśli nudzicie się na forum, gdyż wasza fabuła stoi w miejscu, a chcielibyście porobić coś ciekawego, zawsze coś takiego się znajdzie zarówno dla mistrzów gry i administratorów, jak i dla zwykłych graczy. Możecie się o to zapytać administratora głównego, lub odwołać się do poniższych przykładów:

- Walka na arenie - Potrzebujesz trochę akcji? Zajrzyj na arenę! Rzuć wyzwanie innemu graczowi i stań z nim do pojedynku na równych zasadach. Nagrody na zwycięzce czekają!
- Konkursy - Chcesz się wyrazić? Masz nadmiar weny, a Twoja fabuła stoi w miejscu? Sprawdź czy właśnie teraz jest przeprowadzany jakiś konkurs, naturalnie z nagrodami. Więcej informacji szukaj w ogłoszeniach.
- Pomysły - Masz jakiś pomysł? Podziel się nim z nami tutaj i napisz, co chciałbyś/(abyś) ulepszyć, bądź poprawić na naszym forum. Mogą to być dowolne pomysły - odnośnie systemu gry, artykułów do sklepu, skryptów i grafik i co tylko wpadnie Ci do głowy Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Uważasz, że Twój pomysł jest słaby i się nie przyjmie? Pozwól nam to ocenić. Czasem nawet najbardziej nieprzemyślane i oczywiste pomysły okazują się genialne. Naturalnie, za każdy rodzaj pomocy można spodziewać się od administracji nagrody.
- Medale i wyzwania - Potrzebujesz punktów bądź doświadczenia? Być może spełniłeś/aś już wymagania na jedno z wyzwań bądź medali i jeszcze o tym nie wiesz?
- Offtopic, twórczość własna, gry i zabawy - Chcesz poznać bliżej innych graczy i coś ,,zmajstrować"? Czy może chcesz poruszyć jakiś temat, a nie wiesz gdzie go umieścić? Masz ochotę napisać własną serię przygód wymyślonego bohatera, albo stworzyć własnego NPC? Zapraszamy do działu ,,Inne".
- Poprawki własnej postaci - Zawsze jest coś, co można poprawić w swojej postaci. Czy Twoja karta postaci jest wystarczająco rozbudowana i przyjemna dla oka? Może ją jakoś urozmaicić? Chcesz, aby gracze lepiej postrzegali i rozumieli Twoją postać? Może warto uzupełnić i ulepszyć swoją kartotekę? Czy uzupełniłeś historię swojej postaci? To wszystko możesz zmieniać w dowolnej chwili.
- Zakłady - Chcesz trochę zarobić? Spróbuj trochę hazardu i załóż się z graczem o wynik walki fabularnej, bądź na arenie, o pogodę i o co tylko wpadnie Ci do głowy.
- Poznawanie innych graczy - Warto poznawać innych graczy na forum, ponieważ później, o wiele przyjemniej pisze się fabuły z takimi osobami. Zapraszamy, przywitaj się z nami i napisz nam coś o sobie. Posiadasz komunikator? Zaktualizuj swój profil i wyciągnij rękę na przywitanie do reszty graczy. Czasem to właśnie na forach takich jak to poznaje się ciekawych, ważnych dla nas ludzi. Napisz na chatboxie, bądź też na komunikatorze do innych graczy, zawsze ktoś musi wykonać ten pierwszy ruch Możesz również zajrzeć do kartoteki innego gracza i zapoznać się z prowadzoną przez tą osobę postacią. Być może zainteresuje Cię jej historia?

- Pomoc na forum - Zawsze jest coś do ulepszenia i bardzo cenimy sobie zaangażowanie graczy w rozwój forum. Niestety bywa tak, że administracja ma pełne ręce roboty i nie jest w stanie zrobić wszystkiego na raz. Nieocenioną dla nas pomocą może być również pomoc zwykłego użytkownika. Naturalnie, jako administracja, szybko spłacimy swój dług wdzięczności Z chęcią udzielenia pomocy i znalezienia dla siebie opłacalnego zajęcia, należy skontaktować się z administratorem głównym. Jednak c takiego możecie dla nas zrobić na pewno, bez konieczności konsultacji?
   *Tworzenie postaci fabularnych - Bohaterów niezależnych na forum nigdy za mało. W niektórych stronach konfliktu jest jeszcze miejsce na wasze postacie. Ponadto, wasi bohaterowie z pewnością mogą znaleźć miejsce na liście gladiatorów, bądź czarnej liście w zleceniach. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić wzór karty postaci o wymyślone dane i policzone statystyki według systemu gry, wyposażyć w umiejętności i broń, a następnie przesłać administratorowi na PW.
   *Pomoc przy reklamie - Zawsze można jakoś wesprzeć forum. Począwszy od opisów na gadu-gadu, poprzez takie strony jak różnorakie blogi, video-reklamy na youtubie, facebook, gry komputerowe do rankingów gier forumowych i innych PBF'ów. Warto nadmienić, że za tego typu aktywność można otrzymać nagrody w postaci medali, podobnie jak zapraszanie innych graczy do wspólnej gry na forum.
   *Klikanie w toplisty - Jest to w zasadzie jedna z ważniejszych form pomocy, jaką możesz nam udzielić. Nie potrzeba do tego wiele i zajmuje to tylko krótką chwilę. Wystarczy, że klikniesz na toplisty w stopce pod chatboxem i zagłosujesz na nas raz dziennie. Dzięki temu, pomożesz nam rozreklamować bardziej nasze forum i ściągnąć na nie nowych graczy


Karta Postaci |  Zanpaktou | Klan | Historia |  Kartoteka[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dj na wesele śląsk wymiana opon poznań